Kamenný kruh Loza - Dolní Bělá

Energetický systém: okolí Horní Bělé

V termínu podzimní rovnodennosti 2018 byl druidy ze zapsaného spolku KRUH21 postaven a aktivován léčivý krajinný kruh na vrcholu kopce mezi obcemi Loza a Dolní Bělá na západ od Plzně. Je to první stavba velkého krajinného systému budovaného k harmonizaci krajiny na západ od Plzně, v oblouku od Bělé až k Dobřanům.

První kruh má 7 kamenů, sestavených do podoby hexagramu a s jedním uprostřed. Hexagram představuje harmonii mužského a ženského principu. Také zde, v kamenném kruhu, jsou 3 kameny mužské a 3 kameny ženské sestavené do dvou prolínajících se trojúhelníků, mužský špičkou nahoru a ženský špičkou dolů. Uprostřed je silný duchovní kámen, přivádějící vesmírnou energii do celého systému. Celková hmotnost kamenů je asi 50 tun.

I když je kruh koncipován jako léčivý pro krajinu, léčí rád i lidi. Stačí přijít, s pokorou a žádostí vstoupit do kruhu, seznámit se s kameny, posadit se v něm či si lehnout, nebo se opřít o středový kámen. Kameny léčí pomalu, tedy doba regenerace organizmu je alespoň 15 minut, raději déle. Při léčení se uvolněte, meditujte, pomodlete se, zpívejte si... Především však buďte v mentálním klidu, kochejte se třeba krásným výhledem na celé údolí...

Při léčení menhiry platí obecné pravidlo, že menhir má po levé straně (při pohledu z vnitřku kruhu) komunikační stranu, při pohybu ve směru hodinových ručiček další strana odebírá negativitu, další nabíjí energií a strana do kruhu je harmonizační. Každý z kamenů umí něco jiného, proto při vstupu do kruhu je lepší nechat se "přitáhnout" k tomu "správnému".

Kruh je energetickou ley-linií spojen s centrálním kamenným kruhem této krajiny nad obcí Horní Bělá.